KRS | 0000117587 |
Numer konta | 83 1240 2324 1111 0000 3323 0456 |
Rozliczenie e-PIT 2023 z PITax.pl jest możliwe dzięki projektowi “PITax.pl dla OPP” prowadzonemu we współpracy z IWOP.
1 grudnia uczestniczki projektu ekologicznego pt. „Save our planet” wraz z koordynatorką projektu i pedagogiem z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie odwiedziły swoich partnerów w szkole w Medzilaborcach na Słowacji.
Wizyta była okazją do podtrzymania znajomości z partnerami słowackimi, omówienia wrażeń i wniosków nasuwających się po październikowej wymianie w Poroninie oraz dalszej współpracy.
Program wizyty przewidywał spotkanie z koleżankami i kolegami, z którymi polska młodzież była na wymianie w Poroninie w dniach 23 -31.10.2017 r., wręczenie certyfikatów Youthpass przez Dyrektor Szkoły Średniej im. Andy Warhola p. Jarmilę Savčakovą oraz koordynator projektu p. Beatę Urban.
Młodzież zwiedziła Muzeum Andy Warhola oraz cerkiew prawosławną pw. Św. Ducha. W muzeum, oprócz zwiedzania, młodzież brała udział w warsztatach papieroplastycznych oraz obejrzała krótki film dotyczący recyklingu na Słowacji.
Projekt „Save our planet” jest działaniem dofinansowanym z Programu Erasmus+. Projekt rozpoczął się 19.09.2017r. i kończy się 18.01.2018r.
Głównym działaniem projektu była wymiana polsko – słowacka trwająca od 23 do 31 października 2017r. w miejscowości Poronin k. Zakopanego.
Jego celami są zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej wśród młodzieży polsko – słowackiej szkół średnich przy wykorzystaniu metod edukacji nieformalnej, integracja międzykulturowa i przełamywanie istniejących w obu społeczeństwach stereotypów, nabycie umiejętności współpracy w zespole międzynarodowym, a przy tym stworzenie młodzieży okazji do praktycznego używania języka angielskiego. W ramach projektu młodzież nie tylko zdobywała wiedzę ekologiczną, lecz także uczyła się przekazywania jej. Dzięki temu powstał komiks do nauczania ekologii przeznaczony dla młodszych dzieci, prezentacje o tematyce ekologicznej oraz konspekt do nauczania ekologii z wykorzystaniem metod edukacji nieformalnej.
Obecnie młodzież przygotowuje się do przeprowadzenia warsztatów ekologicznych dla dzieci szkoły podstawowej na Słowacji (grupa słowacka) oraz podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom (grupa polska) w celu rozpowszechnienia rezultatów uczenia się. Przeprowadzone samodzielnie warsztaty ekologiczne pozwolą na uzupełnienie konspektu, który zostanie przekazany nauczycielom i dyrekcji lokalnych szkół.
Koordynator projektu Beata Urban
Lider grupy polskiej Aleksandra Gut
Projekty typu Erasmus+ są formą integracji europejskiej, które dają młodzieży szansę na poznanie kultury innych krajów, poszerzenie swoich horyzontów, rozwój osobisty, nabycie nowych umiejętności społecznych i poszerzenie swoich kompetencji językowych. Potwierdzeniem uczestnictwa w wymianie jest certyfikat Youthpass. To międzynarodowe zaświadczenie, wydane w języku angielskim, potwierdza nabycie nowych wiadomości i umiejętności poprzez uczestnictwo w działaniach edukacyjnych opartych o metody nieformalne. Certyfikat Youthpass jest uznawany w Unii Europejskiej za prestiżowy.