Warsztaty Małej Akademii Życia

To, co wyróżnia naszą Fundację w działaniach na rzecz dzieci i młodzieży to indywidulane podejście, praca metodami edukacji nieformalnej w rodzinnej i przyjaznej atmosferze, w małych grupach projektowych.

Zostań rodziną zastępczą

Poszukujemy rodzin, wrażliwych na krzywdę dzieci, mających otwarte serca na pomoc dzieciom, chcących podzielić się miłością z dziećmi, które z jakichś względów miłości rodziców nie doświadczyły.

Wolontariat - Dłonie Pełne Dobroci

Poszukujemy grafików, fundraiserów, fotografów, pedagogów, psychologów, socjologów, ekonomistów, tłumaczy. Młodych ludzi, studentów, bezrobotnych i pracowników. Możesz pracować w domu i poświecić nam tyle czasu, ile chcesz.

1,5% podatku

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego też, zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy z Państwa może przekazać naszej Fundacji 1% podatku dochodowego należnego fiskusowi w danym roku podatkowym.

Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem

Wydarzenie to odbywa się każdego roku, na przełomie maja i czerwca. Celem przedsięwzięcia jest zgromadzenie funduszy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Brzozów. Wolontariusze - uczniowie szkół z Brzozowa i okolic - chodzą z puszkami i proszą o datki. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy z danej szkoły następnie przekazywane są dyrekcji szkoły, która rozdysponowuje środki wśród dzieci.

Nowożeńcy dzieciom

Chcemy przedstawić alternatywę dla Nowożeńców, którzy zamiast przyjmować niezliczoną ilość kwiatów, mogą przyczynić się do czynienia Dobra poprzez poproszenie swoich gości, aby podczas składania życzeń podarowali np. artykuły szkolne, odzież, zabawki z przeznaczeniem na potrzeby najbiedniejszych dzieci.

Pokoloruj ich Świat

Jeżeli jesteś wrażliwy na potrzeby innych, nie jesteś obojętny na krzywdę dzieci, chcesz podzielić się tym, co posiadasz, pokoloruj życie biednych, głodnych, chorych i cierpiących dzieci.

Zbiórka materiałów budowlanych i wyposażenia

Ta forma pomocy w całości przekazywana jest na budowę, wykończenie i wyposażenie Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

22.01.2024
AKTUALNOŚCI

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O AKTUALNIE U NAS SIĘ DZIEJE - ZAJRZYJ W ZAKŁADKĘ www.fpd.org.pl/pl/o-fundacji/aktualnosci 

ZAPRASZAMY TEŻ NA NASZ PROFIL NA FB: www.facebook.com/FundacjaPomocyDzieciom 

ZAPRASZAMY NA NASZ KANAŁ NA YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCN3ta39k5iRmzfYbAkQNeog 

18.01.2024
WESPRZYJ NAS! PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Dlaczego warto przekazać 1,5 % swojego podatku na działalność statutową Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak?

 Robisz coś dobrego dla innych i dajesz dobry przykład

Twoje pieniądze pozwolą nam bardziej efektywnie i skutecznie nieść pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom, dzieciom, chorym, niepełnosprawnym oraz uzdolnionym. Procedura przekazania 1,5% zachęca do dobroczynności i realizowania idei społeczeństwa obywatelskiego.

 Pomagasz chorym i niepełnosprawnym w leczeniu i rehabilitacji

Od początku działalności udzielamy pomocy poprzez dofinansowywanie i refundację leczenia i rehabilitacji dzieci chorych i niepełnosprawnych, organizujemy koncerty charytatywne i zbiórki.

• Wspierasz uzdolnioną młodzież pozwalając nam realizować program stypendialny

Nasz fundusz stypendialny przyznajemy dla dzieci i młodzieży o mniejszych szansach, uzdolnionym i zaangażowanym społecznie, zamieszkującym powiat brzozowski oraz rozpoczynającym studia na uczelniach wyższych.

06.02.2024
Podziękowania dla Firmy FABRYKA BLATÓW

Nadszedł luty, mamy nowe powody do radości! Choć za oknem wciąż zimowa aura, my z nadzieją wypatrujemy wiosny. Czujemy, że pogodne dni zbliżają się wielkimi krokami - w naszych sercach zrobiło się naprawdę ciepło! W imieniu całej Fundacji dziękujemy za darowiznę firmie Fabryka Blatów https://fabrykablatow.pl/ 
Wspaniale, że jesteście i macie otwarte serca. W naszej Fundacji wiele się dzieje, przed nami kolejne nowe projekty. Każda pomoc jest teraz na wagę złota. Pozdrawiamy!

Pomagają nam