KRS | 0000117587 |
Numer konta | 83 1240 2324 1111 0000 3323 0456 |
Rozliczenie e-PIT 2023 z PITax.pl jest możliwe dzięki projektowi “PITax.pl dla OPP” prowadzonemu we współpracy z IWOP.
Podsumowanie „Agrafki Agory” - Lokalnego Konkursu Stypendialnego jako partnerskiego programu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory. Program realizuje Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w roku akademickim 2013/2014.
Dzięki dofinansowaniu Fundacji Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory, darowiznom od lokalnych przedsiębiorców i wpłat z 1% podatku sześciu stypendystów Fundacji Pomocy Dzieciom realizuje marzenia o upragnionym wykształceniu. Miesięcznie, od października do czerwca, otrzymują 380 zł na pokrycie kosztów związanych z podjęciem i kontynuowaniem nauki na studiach wyższych, tj. zakup materiałów dydaktycznych, zakwaterowanie, dojazd na uczelnię.
Głównymi celami „Agrafki Agory” są: pomoc osobom młodym, zdolnym, pochodzącym z rodzin ubogich w podjęciu i kontynuowaniu nauki na studiach wyższych, rozwój zainteresowań i talentów, a także wzrost zaangażowania społecznego wśród studentów. Konkurs stypendialny służy także rozwojowi idei stypendiów w Polsce. - informuje wiceprezes Fundacji, Bożena Bieńczak.
Stypendyści Fundacji studiują na uczelniach wyższych w Rzeszowie, Krakowie i Lublinie. Andrzej, student I roku inżynierii naftowej i gazowniczej, stwierdza - Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z wyboru tego kierunku. Mam nadzieję, że jest to trafny wybór i zaowocuje w przyszłości. Karolina, studentka I roku geologii: Mam nadzieję, że Geologia będzie moją największą pasją i dziedziną nauki, z którą zwiążę swoją przyszłość. Ewelina, studentka II roku logistyki, która już po raz drugi jest stypendystką Fundacji, opowiada: Wybierając kierunek studiów starałam się znaleźć coś, co pozwoli mi rozwijać moje zainteresowania ekonomiczne, techniczne oraz z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów zarządzania.
Stypendyści Fundacji, to otwarci na współpracę młodzi ludzie, pełni entuzjazmu i zapału do zdobywania wiedzy. Osiągają wysokie wyniki w nauce oraz angażują w różnego rodzaju działalność charytatywną. To także laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych. Mają szerokie zainteresowania, pasje i talenty, które pragną rozwijać. - Bardzo lubię zajęcia związane z dziennikarstwem: poznawanie ludzi, przeprowadzanie wywiadów, wspólne konwersacje. - mówi Krystian, student I roku na kierunku finanse i rachunkowość, który udziela się w Kole Komunikacji Marketingowej. Beata, studentka I roku filologii polskiej: - Interesuję się rękodziełem artystycznym, próbuję swoich sił w opanowaniu sztuki szydełkowania. Karolina, studentka I roku górnictwa i geologi: Interesuję się muzyką i fotografią oraz uwielbiam czytać książki. Ewelina interesuje się zagadnieniami z zakresu ekonomii, logistyki oraz filmem, muzyką i podróżami.
Wszyscy stypendyści z powodzeniem zakończyli I semestr studiów. Uczestniczyli w wielu ciekawych wydarzeniach z życia swoich uczelni: - Pierwszy semestr studiów i kończącą go sesję egzaminacyjną mogę uznać za sukces. Brałem udział w spotkaniach w cyklu wykładów prowadzonych przez światowej sławy profesora z Niemiec. - jako przykład podaje Krystian. - Dzięki ciężkiej pracy zdołałam zaliczyć wszystko w pierwszym terminie, a egzaminy nawet powyżej oceny dobrej. Do swoich sukcesów mogę zaliczyć udział w badaniach przesiewowych. Chciałabym podciągnąć moje wyniki. Program zawiera wiele treści z elektroniki, fizyki i psychofizyki. Radzę sobie dobrze, ale czuję, że mogę jeszcze lepiej! - opowiada Dominika, studentka IV roku logopedii.
Krystian przyznaje – Nie ukrywam, że otrzymane stypendium znacząco ułatwiło mi podjecie studiów. Wynajem mieszkania, zakup żywności czy biletów autobusowych to duży wydatek, a dzięki otrzymywanej pomocy nie stanowił on większego problemu. Karolina dodaje: Dzięki stypendium jestem w stanie zapewnić sobie zakwaterowanie w Krakowie. Posiadając comiesięczne stypendium, odciążam rodziców od dodatkowych kosztów związanych z moją dalszą edukacją. Beata podsumowuje: Lubię to, co robię. Dzięki stypendium Fundacji mogę opłacać czynsz za mieszkanie, dzięki temu nie muszę dojeżdżać i mam więcej czasu na naukę i rozwijanie swoich zainteresowań.
Stypendyści współpracują także z naszą Fundacją, głównie przy organizacji i realizacji kampanii 1%. Wszyscy są Ambasadorami Lokalnego Konkursu Stypendialnego „Agrafka Agory” w środowisku, w którym studiują. Jesteśmy ogromnie dumni, że możemy wspierać tak ambitną i zdolną młodzież z naszego powiatu. - mówi Wiceprezes Fundacji.
Partnerami konkursu są: Eleo- Budmax, Apteka Prywatna B. Sawka, Gran-Pik Liwocz, Sieć Handlowa Alta, Brzozowski Portal Internetowy, Brzozowska Gazeta Powiatowa.
To dzięki Partnerom konkursu możemy sfinansować stypendia w tym roku akademickim. Zapraszamy do włączenia się i wsparcia naszych stypendystów w kolejnych latach. Liczymy, że w realizację konkursu włączą się dotychczasowi i nowi partnerzy, abyśmy mogli dać szansę na rozpoczęcie lub kontynuowanie nauki na studiach zdolnej i jednocześnie ubogiej młodzieży. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w konkurs i pomoc finansową. - zachęca Bożena Bieńczak.
Stypendystów Fundacji można wspierać przekazując 1% podatku dochodowego na ten cel oraz poprzez wpłaty na konto Fundacji.
Szczegóły dotyczące Konkursu w zakładce Tak Pomagamy/Konkurs stypendalny